„Nem vagyunk hülyék, nem hagyjuk magunkat becsapni” – kifakadtak az oroszok
Hosszú idő után először merült fel, hogy az orosz és fehérorosz sportolókat ismét versenyezni engedheti a Nemzetközi Síszövetség.
A szakértő szerint is nagy kérdés, mi lesz azután, hogy Amerikából kiszivárogtak a támadás részletei.
Resperger István ezredes, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Katonai Nemzetbiztonsági Tanszékének vezetője az InfoRádió Aréna című műsorában úgy fogalmazott, valamilyen művelet egészen biztosan lesz, még ha nem is hadjárat. Állítása szerint a dokumentumok kiszivárgása megváltoztatta az ukrán tervezési feltételeket.
Resperger István szerint a bahmuti vérszivattyú után, amennyiben a talajviszonyok és a további lőszerszállítmányok lehetővé teszik, valamelyik irányba biztosan lesz egy ukrán ellencsapás. A biztonságpolitikai szakértő a kiszivárgott dokumentumokat nem nevezné haditervnek és állítása szerint, mivel az oroszok belenyúltak, biztosan tele van dezinformációval.
Szavai alapján ez egy szokásos felsővezetői tájékoztató jelentés, amely elemzi a helyzetet, hogy mennyi segélyt kapott Ukrajna, milyen csapatkiképzéseket kaptak, milyen eszközeik vannak, valamint megjelölték azokat az irányokat, ahol lehet mozgatni a nehéztechnikát.
Ez még nem a haditerv, ahhoz csak nagyon magas szinten lehet hozzáférni”
– közölte az NKE tanszékvezetője, aki szerint ugyanúgy jár a szivárogtató, mint korábban Lee Harvey Oswald, a Kennedy-gyilkosság esetén, ő fogja elvinni a botrányt.
Resperger István úgy fogalmazott, a botrány Ukrajnának jött a legrosszabbul, ugyanis
Szóba került a hónapok óta súlyos ostrom alatt lévő kelet-ukrán város, Bahmut helyzete is. A műsorvezető afelől érdeklődött, mi az oka annak, hogy a gyakorlatilag teljesen megsemmisített várost egyik fél sem engedi el. Resperger István úgy reagált, hogy ez egy hetvenezer fős nagyváros volt békeidőben, Bahmut mellett van Szoledár és Krasna Hora, ahol a stratégiailag kulcsfontosságú útvonal halad Kramatorszk irányába.
Ezt a semmi várost a politika tette stratégiailag nagyon is fontossá”
– szögezte le az NKE tanszékvezetője.
A teljes beszélgetést alább lehet végighallgatni:
Nyitókép: Mátrai Dávid/Mandiner